Styl - inspiracje / Style inspirations

     "Każda dziewczyna powinna mieć dwie cechy klasę i urok" - Coco Chanel... 

     Uważam, że to jedno proste zdanie jest niczym innym jak kwintesencją definicji kobiecości ! Klasa to styl, a urok to szyk... Znalezienie własnego stylu dla niektórych kobiet nie jest łatwe. Podążając za "najnowszymi" trendami decydują się na wybór ubrań "modnych w danym sezonie", które w wielu przypadkach tak naprawdę nie odzwierciedlają ich prawdziwej osobowości... Nie mówię, żeby kompletnie przestać interesować się modą i panującymi w niej trendami, ale żeby umieć się w nich odnaleźć zachowując swój własny, jedyny i niepowtarzalny tylko dla nas styl ! 

   Paryżanki... Francuski... mają w sobie to niepowtarzalne "coś" !!! Spacerując paryskimi uliczkami podziwiamy nie tylko wspaniałą architekturę, ale również mijające nas kobiety... Ich naturalne i niewymuszone piękno. Czar, który trudno jednoznacznie zdefiniować... po prostu "so french"! "so chic"!

     Nie musisz mieszkać ani w Paryżu, ani we Francji... tak naprawdę to bez znaczenia skąd pochodzisz i gdzie obecnie przebywasz ! Francuski styl i szyk to "klasa i urok" a no to nie ma żadnego wpływu szerokość geograficzna !
     Moja dotychczasowa kolekcja książek o francuskim stylu składa się z pięciu pozycji. Książki napisane są w bardzo interesujący sposób, a niektóre z nich nawet w dość zabawny. Osobiście uważam, że nawet osoby posiadające swój własny styl mogą wiele zyskać po lekturze tym pozycji. Sama lubię do nich wracać. Postanowiłam jedynie wymienić autorów i tytuły, ale nie streszczać książek ! Polecam lekturę poniższych pozycji.
  1. Karen Karbo - "Księga Stylu Coco Chanel" 
  2. Helena Frith Powell -"Dlaczego Francuzki są takie sexy" 
  3. Jennifer L. Scott - "Lekcje Madame Chic" - autorka prowadzi blog The Daily Connoisseur 
  4. A. Berest, A. Diwan, C. de Maigret, S. Mas - " Bądź Paryżanką gdziekolwiek jesteś" 
  5. I. Thomas, F. Veysset - "Francuski szyk zostań własną stylistką" 
    Powyższe książki stały się dla mnie inspiracją do zmiany stylu oraz sposobu postrzegania mojej garderoby. W pewnym sensie spowodowały, że zainteresowałam się również ideą "szafy w pigułce" i projektem 333 - the capsule wardrobe - project 333. Swój styl określiłam bym jako prosty, inspirowany "Parisian/french chic" oraz street fashion.  W moim stylu dominują stonowane kolory - głównie szarości, biel, granat, czerń i khaki. W kwestii wzorów dominują kropki i paski, których jestem wielką fanką. Oczywiście jak większość kobiet interesuję się modą, ale bardziej koncentruję się na pojedynczych akcentach takich jak np. dodatki. Mój styl dzięki temu nadal podąża za trendami, a ja po prostu czuję się z tym dobrze !

    Tak naprawdę kluczem do sukcesu w tworzeniu swojego niepowtarzalnego stylu jest zrozumienie siebie ! Dokładne określenie co do nas pasuje i w czym czujemy się dobrze - zarówno ze względu na naszą sylwetkę, kolor skóry, oczu i włosów, jak i fasony oraz rodzaj materiałów. Oceniając siebie powinniśmy się powstrzymać od nadmiernego krytycyzmu i starać się być jak najbardziej obiektywni.  Rozmiar jaki nosisz w danym momencie twojego życia nie ma znaczenia, przecież styl i szyk nie kończy się na rozmiarze S !!! 
    Francuski szyk to dla mnie połączanie ponadczasowej klasyki... piękna... prostoty...  umiaru... oraz naturalny i niewymuszony styl bycia... bycia po prostu bycia sobą ! 


- keep life simple -

Anna

Komentarze

Popularne posty