Wish-List

     Podejmując decyzję o zmianie styl życia na prosty zmieniło się również moje podejście do zakupów ! Wynikiem tego jest moja Wish-List na której zamieszczam rzeczy, które planuję zakupić wciągu 2015 roku. W ten sposób unikam niekontrolowanych zakupów pod wpływem impulsu oraz oszczędzam swój czas i pieniądze !

Wish - List

     
     Na mojej wish-list 2015 znajdują się kilka książek, które planuję zakupić w formie papierowej.  Z powodu ograniczeń związanych z mieszkaniem w kawalerce, jak również kwestii finansowych na ogół decyduję się na zakup e-booków. Nie korzystam z siłowni ani klubów fitness, dlatego planuję zakupić nowe hantle. W przeciągu najbliższych miesięcy skończą się pewne moje kosmetyki do make-up jak również do pielęgnacji - już teraz planuję co kupię. Kolejną pozycją na mojej wish-list jest The Body Shop Body Polisher to mój kultowy ręczniczek peelingujący ! Odkryłam go podczas mieszkania w Kairze i byłam bardzo zadowolona z efektów. W Polsce wróciłam do stosowania peelingów, ale chyba bardziej odpowiada mi codzienne używanie ręczniczka - po pierwsze z powodów ekonomicznych - jednorazowy koszt około 35 zł, średnia "długość życia" ręczniczka to około 6 miesięcy! po drugie - czas... !!! Perfumy... na razie w testuję próbki nowych zapachów, ponieważ od lat mam używam tych samych perfum jeżeli nie spodoba mi się nic nowego po prostu kupię kolejny flakonik dotychczas używanych przeze mnie perfum. Szpilki... czarne, klasyczne, wykonane z dobrej jakości skóry. Apaszka w kropki... uwielbiam kropki i planuję wymienić podniszczoną apaszkę w kropki na nową.  W ciągu roku będę musiała zakupić kilka par nowych jeansów w miejsce zużytych. Wyjątkiem są białe jeansy, z których zakupem noszę się już od jakiegoś czasu ! 

    Oczywiście może się okazać, że w przyszłości nie zdecyduję się na zakup danej rzeczy znajdującej się na wish-list, albo kupię inną w jej miejsce. Wish-list jest "lekarstwem" na niekontrolowane zakupy, poza tym pomaga w oszczędzaniu zarówno czasu jak i pieniędzy ! Obecny rok jest dla mnie, dla nas rokiem zmian... Powoli z dnia na dzień nasze życie zmienia się... na prostsze !

- keep life simple - 

Anna
Komentarze

 1. Interesująca wish-lista, ja często mam tak, że coś mi się podoba, a po niedługim czasie zastępuje to inna rzecz.

  Poklikasz w linki w najnowszym poście? Z góry dzięki!
  carrrolinax3.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie wish-listy nic nie dają, bo kupuję to, czego nie było w planach, a nie mogę znaleźć tego, co zamierzałam kupić :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Noszę zdjęcie wish-list w telefonie, więc kiedy jestem na zakupach i pojawia się zainteresowaniem zakupem jakiegoś nowego produktu, po prostu patrzę na zdjęcie wish-list i zastanawiam się czy ten produkt może być "substytutem" produktu z wish-list? jeżeli tak to kupuję ten produkty, jeżeli nie to nie kupuję :) ta metoda pomaga mi kontrolować zakupy i jednocześnie kupować to co zamierzałam no i oszczędzać ;) powodzenia - pozdrawiam

   Usuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty