Translate

środa, 20 lipca 2016

"Alkaliczny detoks" - Beata Sokołowska

     Zdrowe, zgrabne i zadbane ciało to marzenie wielu osób... w dążeniu do tego celu jesteśmy wstanie ponieść wiele wyrzeczeń... w "ferworze walki" sięgamy po rozmaite diety, które tak naprawdę w mniejszym lub większym stopniu wpływają niekorzystnie na nasze samopoczucie, a przede wszystkim nasz organizm ! Mam tu na myśli wszystkiego rodzaju "cudowne diety", które obiecują wspaniałe efekty w krótkim okresie czasu... faktycznie może "dieta cud" spowoduje upragniona utratę kilku kilogramów, ale jakim kosztem?! ...osłabienia, a w skrajnych przypadkach wyniszczenia organizmu... poza tym nie można zapomnieć o gwarantowany efekcie jo-jo po zaprzestaniu diety... tak więc w ostatecznym rozrachunku nie zyskujemy nic... no może kilka kolejnych kg !!! Niestety nadal bardzo wiele osób podpada w pułapkę diet cud... jednak czy istnieje sposób aby wyrwać się z tego swoistego rodzaju samonapędzającego się błędnego koło? ...tak a  odpowiedz znajdziemy w najnowszej książce Beaty Sokołowskiej "Alkaliczny detoks" wydanej przez Wydawnictwa Muza.      "Alkaliczny detoks" to druga książka autorki bloga alkaliczny styl życia Beaty Sokołowskiej, w której dokładnie dzieli się z czytelnikiem m.in swoim długoletnim doświadczeniem związanym z cyklicznym oczyszczaniem organizmu jakim jest detoks.

"Oczyszczanie organizmu z toksyn to najlepsze, co możemy dla siebie zrobić, by czuć się lepiej, odmłodzić organizm oraz zachować zdrowe środowisko wewnętrzne komórek"
- Beata Sokołowska- 

     Książka składa się z wprowadzenia, 12 rozdziałów - 10 rozdziałów szczegółowo opisujące krok po kroku zarówno samą istotę detoksu jak również sposoby w jaki go przeprowadzić, wspomagać efekty. Rozdział 11 zawiera przydatne kontakty dla osób zainteresowanych tematem detoksu, natomiast ostatni 12 rozdział to istne kompendium wiedzy odsyłające czytelnika do konkretnych pozycji. Autorka proponuje czytelnikowi 3 programy detoksu o różnym stopniu trudności, które  pozwolą wybrać optymalną dla siebie program. Książka zawierają również niezbędne wytyczne oraz szczegółowe menu wraz z przepisami kulinarnymi. "Alkaliczny detoks" to bardzo ciekawa pozycja, którą gorąco polecam każdemu kto zainteresowany jest zdrowym odżywiania się i pragnie oczyścić swój organizm. Książka dostępna jest zarówno w wersji  papierowej jak również jako e-book na stronie wydawnictwa MUZA oraz w salonach Empik. 
  
     Lektura książki Beaty Sokołowskiej "Alkaliczny detoks" zachęciła mnie do podjęcia w niedalekiej przyszłości wyzwania i przeprowadzenia detoksu, którego doświadczeniami podzielę się na blogu.
    
   Było mi niezmiernie miło zostać zaproszoną przez wydawnictwo MUZA do przeczytania egzemplarza recenzenckiego "Alkaliczny detoks" - dziękuję !
     

      - keep life simple -

Anna

6 komentarzy:

 1. Detoks by mi się przydał, chętnie sięgnę po tą pozycje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę Ci miłej lektury i pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 2. Lubię czytać o opiniach innych ludzi, którzy na własnej skórze próbują takich rzeczy. Zawsze coś tam podłapię, tak jak ostatnio wcieliłam w życie czarnuszkę i czystek. Czasem jednak mam wrażenie ludzie trochę wypaczają słowo 'detoks' i uważają, że jeśli 3 dni nie zjedzą nic oprócz ogórka i zielonej herbaty, to ich ciało się oczyści.. Czekam więc na Twoje wyniki, w końcu lepiej się brać za to co sprawdzone ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podzielam Twoją opinię, faktycznie niektórzy wypaczają słowo "detoks". Osobiście uważam, że minimum 7 dni kuracji oczyszczającej można nazwać detoksem. Wkrótce na blogu pojawi się post odnośnie mojego 7 dniowego detoksu sokowego, który przeprowadziłam kilka tygodni temu. Powoli zaczynam przygotowywać się do detoksu alkalicznego i sama jestem bardzo ciekawa efektów po jego zastosowaniu - pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 3. bardzo interesuje mnie tematyka zdrowia, może sięgnę po tą książkę , ostatnio kupiłam i przeczytałam candida andrzej janus, uwielbiam też dr dąbrowską.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gorąco polecam Ci lekturę tej książki, zwłaszcza jeżeli interesujesz się tematyką zdrowego odżywiania :) Niestety nie czytałam pozycji Andrzeja Janusa, ale słyszałam wiele pozytywnych recenzji o tej książce. Kilka krotnie czytałam książki dr Dąbrowskiej. Obecnie czytam jednocześnie kilka książek o zdrowym odżywianiu się i staram się wcielać w życie zawarte w nich wskazówki - pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń