Translate

piątek, 30 września 2016

"Zacznij od dziś. Poznaj siebie." - Meera Lee Patel

     Nie znam chyba nikogo kto chociaż raz nie postawił by sobie postanowienia zaczynającego się od słowa "zacznę"... to słowo niczym magiczne zaklęcie ma być początkiem wprowadzanych przez nas zmian jednak bardzo często zaraz po nim pojawia się drugie słowo... bardziej "przyziemne" - jutro... Jednak zadajmy sobie szczere pytanie - czy faktycznie "zacznę jutro?"... w większości przypadków odpowiedź jest negatywna i w ostateczności po raz kolejny przekładamy magiczna "zacznę" na bliżej nieokreślone "jutro"... ale czy musi tak być... oczywiście, że nie i tu z pomocą przychodzi książka "Zacznij od dziś. Poznaj siebie" autorstwa Meery Lee Patel, która jest nie tylko autorką książki ale przede wszystkim ilustratorką - wszystkim zainteresowanym polecam odwiedzić stronę meeralee.com. Książka w polskiej edycji językowej została wydana przez Wydawnictwo MUZA
     Od dłuższego czasu zastanawiałam się w jaki sposób zrecenzować tą pozycję... książkę tę określiłabym jako swoistego rodzaju poradnik, ale nie do końca w klasycznym tego słowa rozumieniu. Dzięki barwnym ilustracją, cytatom oraz swoistego rodzaju ćwiczeniom samo poznawczym autorka daje czytelnikowi możliwość spersonalizowanego poradnika przez co w jasny i przejrzysty sposób tak naprawdę poznajemy samych siebie... 

     Na początku dość sceptycznie podchodziłam to tej książki. Oczywiście bardzo podobają mi się barwne ilustracje, cytaty ect... jednak nie do końca byłam przekonana czy rzeczywiście ten poradnik pomoże mi uzmysłowić sobie moje faktyczny potrzeby, marzenia i oczekiwania. Postanowiłam codziennie wieczorem przed snem poświęcić czas dosłownie 2 strony książki - lewą zawierającą cytat oraz prawą składającą się z pytania będącego niczym innym jak ćwiczeniem mającym na celu samo poznanie się. Natomiast rano zaraz po przebudzeniu wracałam do wieczornych 2 stron... na efekty nie czekałam długo ! W bardzo krótkim okresie czasu uzmysłowiłam czego tak naprawdę pragnę, o czym marzę i co najzwyczajniej w świecie daje mi radość i spełnieni... poza tym poradnik pomógł mi zmienić podejście do pewnych aspektów mojego życia dzięki czemu uwolniłam się od negatywnych emocji... zyskałam spokój a przede wszystkim spełnienie. 

    Gorąco polecam lekturę poradnik "Zacznij od dziś. Poznaj siebie" Meery Lee Patel każdemu, bez względu na wiek - kto pragnie zrozumieć samego siebie !  Książka dostępna jest w formie papierowej w księgarniach stacjonarnych m.in.: EMPIK oraz na stronie Wydawnictwa MUZA w cenie regularnej 34,90 zł.
    
         Było mi niezmiernie miło zostać zaproszoną przez wydawnictwo Wydawnictwo MUZA do przeczytania egzemplarza recenzenckiego "Zacznij od dziś. Poznaj siebie" - dziękuję bardzo !


- keep life simple -

Anna

 

14 komentarzy:

 1. Okładka bardzo mi się podoba, możliwe, że się na nią skuszę, ale póki co oszczędzam na zimę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gorąco polecam Ci ten poradnik - pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 2. Chętnie sięgnę po ten poradnik, ostatnio zainteresowałam się takimi pozycjami:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poradnik jest naprawdę świetny i gorąco Ci go polecam - pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 3. Też udało mi się załapać na egzemplarz recenzencki, ale nadal nie zabrałam się za przeglądanie i czytanie... Jestem ostatnio tak zawalona pracą, że nie mam ani chwili na relaks :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, bardzo się cieszę że również otrzymałaś egzemplarz recenzencki :) Chyba każdy z nas ma taki okres kiedy nie ma dosłownie na nic czasu... jednak czasami warto jest poświęcić chociaż 15 minut np. przed snem - w ten właśnie sposób korzystam z poradnika ;)- na relaks po długim i ciężkim dniu - pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 4. Zachęciłaś mnie, już zamówiłam. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że poradnik spełni Twoje oczekiwania, ale przede wszystkim pomoże Ci odnaleźć to czego szukasz. Powodzenia i miłej lektury - pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. Bardzo interesujący poradnik, który gorąco Ci polecam - pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 6. Zaciekawił mnie te poradnik. Chętnie bym po niego sięgnęła :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gorąco polecam Ci ten poradnik - pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 7. O rany podoba mi się! Chętnie zajrzała bym w głąb siebie, jeszcze jak piszesz, że są barwne ilustracje to jeszcze bardziej mnie przekonujesz do jej przeczytania no i cytaty, uwielbiam się nad nimi zastanawiać, z pewnością książka (poradnik) będzie moja!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli zainteresowały Cię ilustracje to zapraszam na mój Instagram jest tam zdjęcie ilustracji pochodzącej z książki. Poradnik gorąco Ci polecam i mam nadzieję, że spełni Twoje oczekiwania - pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń