Mini-Szafa - Marzec&Kwiecień / The Capsule Wardrobe - March&April

     Minęły prawie dwa miesiące od powstania mojej pierwszej capsule wardrobe, w ciągu których dużo dowiedziałam się o samej sobie, jak również w pełni zdefiniowałam swój stylu. W przeszłości kupowałam dużo ubrań, a moja szafa dosłownie "pękała w szwach". Niestety w większości przypadków były to ubranie kupione pod wpływem impulsu, nie pasujące do siebie... i w ten o to sposób dorobiłam się ogromnej ilości ubrań, których po prostu nie nosiłam ! 

     Decydując się na mini - szafę musiałam dokonać remanentu w mojej garderobie. Okazało się, że na dobrą sprawę w ciągu kolejnych miesięcy, a może nawet do końca roku nie muszę prawie w ogóle kupować nowych ubrań ! Tak więc postanowiłam, że nowe ubrania pojawią się w mojej garderobie tylko kiedy będzie to konieczne np. coś ulegnie zniszczeniu, będzie ewidentnie za duże lub za małe. Oczywiście nadal podobają mi się ubrania i chciałabym mieć np. białe jeansy, ale wszystkie rzeczy które chciałabym kupić trafiają najpierw na moją wish-list !
       
     Tworząc capsule wardrobe przyjęłam pewnie założenia związane z project 333. Postanowiłam tworzyć mini-szafę, mniej więcej co miesiące lub dwa, a nie jak zakłada projekt co kwartał. Poza tym nie wliczam w skład capsule wardrobe - bielizny, podkoszulek, odzieży sportowej, biżuterii i dodatków!


Capsule Wardrobe - March&April

Mini-szafa składa się z 30 ubrań:
 1. koszula w biało-błękitne paski - HM 
 2. koszula w biało-granatową kratkę - HM 
 3. koszula w kratkę - Tommy Hilfiger
 4. turkusowa koszula w kratkę - Reserved
 5. czerwona koszula w kratkę - HM
 6. koszula jeans - HM
 7. szara koszula - HM
 8. czarna bluzka w białe kropki - F&F 
 9. czarna bluzka - Reserved
 10. czarna bluzka z koronką - HM
 11. bluzka ecru w koronką - HM
 12. szara bluzka z nadrukiem - HM 
 13. biała bluzka w niebieskie paski - HM 
 14. czarna spódnica mini - C&A
 15. jeans ciemno szare - HM
 16. jeans  boyfriend - HM
 17. jeans przecierane czarne - C&A
 18. spodnie dresowe szare - HM
 19. spodnie dresowe czarne - HM
 20. bluza szara z nadrukiem - HM 
 21. bluza błękitna z nadrukiem - HM 
 22. bluza szara w kropki - Promod
 23. granatowy sweter w paski - Carry 
 24. szary sweter z kryształkami - Mohito
 25. szary długi kardigan - Promod
 26. czarny kardigan - Mohito
 27. czarna sukienka mini - Promod
 28. czarna sukienka z koronką - HM ( nowa ) 
 29. szara sukienka oversize - HM 
 30. marynarka khaki - HM

     Jedyną nową rzeczą w mojej garderobie jest czarna sukienka z koronką z HM, którą kupiłam w zeszłym miesiącu. Pozostałe elementy mini-szafy posiadam już od dość dawna. W Polsce mamy 4 pory roku i dość kapryśną pogodę np. zdarzają się lata kiedy w kwietniu pada śnieg, albo zimy ciepłe i prawie bezśnieżne zimy jak tegoroczna, dlatego wydaje mi się najbardziej optymalne tworzenie comiesięcznej capsule wardrobe. Oczywiście wiele elementów będzie się powtarzać przez znaczną część roku, ale niektóre mogą tylko pojawić się jako element mini-szafy tylko w danym miesiącu ! 

     Marcowo - kwietniowa mini-szafa składa się z 30 elementów, dlatego dla postanowiłam w tym miesiącu postawić na biżuterię, które urozmaicą i dodadzą szyku poszczególnym stylizacjom. Tak więc marcowe jewelery collection przedstawia się tak:


Jewelery Collection - March&April    
 1. naszyjnik z zielonymi kamieniami - SinSay
 2. złote bransoletki - HM
 3. bransoletka i kolczyki z naturalnych ciemnych pereł - APART
 4. różowo-kryształkowy naszyjnik - SinSay
 5. czarny naszyjnik - SinSay
 6. błękitny naszyjnik - Promod

    
      Marcowo - kwietniowa capsule wardrobe w pełni definiuje mój styl, który określam jako prosty ! Kolorystyka mini-szafy opiera się głównie na szarościach, czerni, granacie, bieli. W najbliższym czasie na blogu pojawią się stylizacje - March&April capsule wardrobe outfits ! Mini-szafa daje mi wiele satysfakcji z tworzenia codziennego outfit, poza tym zniknął odwieczny problem, że nie wiem w co mam się ubrać. Decydując się na capsule wardrobe nawet nie przypuszczałam,  jak bardzo uprości moje życie ! 


- keep life simple -

AnnaKomentarze

Popularne posty