"Sztuka prostoty" - Dominique Loreau / "The Art of Simplicity" - Dominique Loreau

      Sześć miesięcy... tyle dokładnie minęło od momentu, kiedy zdecydowałam się na zmianę mojego stylu życia na prosty... zainspirowany ideami minimalizmu....

     Przez cały czas staram się pogłębiać moją wiedzę na temat minimalizmu. Czytam książki oraz blogi, oglądam filmy które są związane z tą tematyką. Im bardziej zagłębiam się w temat tym bardziej zdaję sobie sprawę jak bardzo potrzebowałam zmiany stylu życia... 
    Jedną z pierwszych książek o tematyce minimalistycznej, którą przeczytałam była książka Dominique Loreau "Sztuka prostoty". Osobiście książka bardzo przypadła mi do gustu, zarówno pod względem treści jaki również języka w jakim jakim jest napisana. Po przeczytaniu tej pozycji zaczęłam się zastanawiać nad moim wówczas dotychczasowym stylem życia... a w konsekwencji postanowiłam podjąć decyzję o zmianie swojego stylu życia !

     Książka Dominique Loreau składa się z trzech rozdziałów głównych oraz podrozdziałów. Pierwszy rozdział definiuje pojęcie minimalizmu oraz przedstawia odbiorcy korzyści jakie się wiążą z minimalistycznym podejściem do życia. Ponadto autorka zawarła w książce wiele ciekawych cytatów, które są niczym wprowadzeniem do większości fragmentów książki. W drugim rozdziale Loreau dzieli się z czytelnikiem swoimi radami, które w pewnych momentach mogą się niektórym osobą wydać niedorzeczne... ale każdy ma prawo do swojej opinii. Trzeci, a zarazem ostatni rozdział dotyczy naszego wnętrza... Postanowiłam, że nie będzie to szczegółowa recenzja. Uważam, jest to naprawdę pozycja godna polecenia i nie chciałabym zdradzać za dużo... Osoba, która zdecyduje się na przeczytanie tej pozycji na pewno znajdzie coś dla siebie !

  Czy jestem minimalistką?... powiem szczerze - nie wiem... w pewnym sensie czuję się minimalistką... ale zapewne dla wielu osób mogę się jawić jako osoba nie będąca minimalistką... Osobiście uważam, że nie jest istotne jak jesteśmy określani przez innych. Ważne jest jak się czujemy sami z sobą oraz w jaki sposób chcemy żyć! Wszystkie zmiany jakie wprowadzamy w naszym życiu zawsze powinny opierać się tylko na naszych potrzebach, przecież robimy to tylko dla siebie a nie dla innych ! 

- keep life simple - 

Anna

Komentarze

Popularne posty